cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

Two lines that intersect to form right angles are called what? A. Skew lines B. Line segments C. Perpendicular lines D. Parallel lines
Show how you solve the following two equations: x – 15 = 32 x – 7.2 = 23.1
Read the passage! He was not prone to let his wife into his confidence; but at this was an uneasy secret, he willingly shared it with her. All her avarice was
When adults are working with young children, they often provide a lot of hints, assistance, instructions, and other support to help the children succeed. as the
Anthony philip's homeroom teacher seats her pupils in alphabetical order. by the end of the school year, anthony's best friends had become jake parker and aaron
Write an acronym for the following set of information. The pieces of information can be remembered in any order. Your acronym can be a real word or a nonsense
Which of these describes conduction? a. transfer of heat by the actual movement of warmed matter b. transfer of heat between two objects that are touching c.
How long does it take to get from boston to qingdao china?
Find the inverse of the function.
Alice purchased a house using a fixed rate mortgage. The annual interest rate is 5.6% compounded monthly for 30 years. The mortgage amount is $205,000. what is