uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

95 is 95% of what number
Which of the following statements apply to the New Kingdom? Choose all answers that are correct. A. Papyrus first used as a writing material. B. King Tut become
How do I factor 5x²-17x+6?
what led to the European era of exploration
How do you express the fraction 2/9 as a decimal?
Why was the Great Migration such an important part of the Progressive Era? It showed the shift from an agricultural based-economy into an industrial- based econ
What times what equals 52
Write the expression in the form a+bi(3-5i)(2+2i)
What is a piggle in geometry
Each main idea in a paragraph should be supported by ____ pieces of proof or evidence.