Th3realbratt Th3realbratt
  • 14-07-2020
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59

Respuesta :

S512316
S512316 S512316
  • 14-07-2020

Answer:

choice A

Step-by-step explanation:

im not sure what you really wanted so i did the cheapest option

Answer Link

Otras preguntas

When parents are unable to resolve the conflicts between them, a common pattern is to continue to argue through the children. When father says mother is too per
Match the term with its beliefs about the millenium. a. The millennium represents the whole of the last days; we are in it now.Satan has already been defeated a
What is the common ratio of this sequence?​
Story Abouttdorbar youhave withered​
Suppose the method of tree ring dating gave the following dates A.D. for an archaeological excavation site. Assume that the population of x values has an approx
Karen timely filed her 2016 return on April 15, 2017. Under ordinary circumstances, what is the last day she can file an amended 2016 return? A. April 15, 2019.
Which prepositional phrase would add a necessary detail to the end of sentence 27? O above his hand O on the test O near the class O beside the paper
A rectangle has a length of (4x+5) and a width of (3x-2). What is the perimeter of the rectangle?
Which of the following is the correct journal entry to record manufacturing overhead incurred? Finished Goods Inventory xx Manufacturing Overhead Control xx Man
the living circumstances in afica