brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 of 10 2 Points You can consider your writing's __ and appropriate genre for your writing. to determine the most O A. prewriting; brainstorming O B. d
"Yes. They are most unhappy if the engagement is not arranged by them. In our case it's worse—you are not even an Ibo." . . . . In the cosmopolitan atmosphere o
Let $P$ and $Q$ be constants. The graphs of the lines $x + 5y = 7$ and $15x + Py = Q$ are perpendicular and intersect at the point $(-8,3).$ Enter the ordered
What are the 8 main environmental pressures?
In the late middle ages people could use in overland route between the mouth of the Nile river On the Mediterranean Coast and the Red Sea In Arabia What was a d
Suppose you recently sold your used car. Assume that no new production was involved in this transaction. Wealth was created because the value of your willingnes
Determine the constant of variation for the direct variation given.(0,0) ,(3,12),(9,36)​
The direction of a vector that points somewhere between due north and due east is measured in A. centimeters B. degrees C. hours D. miles
Which number is not a rational number?
Can someone plz help me out! With this problem I really need help ASAP! I will mark you as brainiest! Help help ASAP!