rose1377 rose1377
  • 13-06-2020
  • Mathematics
contestada

help with these questions 20 points if answered

help with these questions 20 points if answered class=
help with these questions 20 points if answered class=
help with these questions 20 points if answered class=

Respuesta :

yeetosaurus69
yeetosaurus69 yeetosaurus69
  • 13-06-2020

Answer:

200 cans

Step-by-step explanation:

8 cans x 5 cans = 40 cans on the base

5 layers of 40 cans=5 x 40 = 200 cans total

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE what is an equation of the line that passes through the point (-6, -1) and is perpendicular to the line 6x-y=7
If the motion of an object is increased, which type of mechanical energy was gained by the object? Group of answer choices A. chemical energy B. kinetic energy
Dr NIM is a game from the 1960s that plays a version of the game of Nim against a human opponent. In this version of Nim, each player must take away 1, 2, or 3
HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS!!!!!!
Discuss why Wolpert says we have a brain.
Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
Need help I’ll give brainliest if right! Which character archetype is closest to Nadia's function in the play? Click to read the play. A. the sage B. the temptr
A cab company charges $4 per cab ride, plus an additional $1 per mile driven. How long is a cab ride that costs $46?
Hi! This question is regarding science. I hope you could help! And brainliest is guaranteed.
What does 8 dimes and 14 nickels equal?