athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ryan's annual salary is $54,000. A total of $15,340.80 will be deducted for taxes and health insurance. He will receive his paycheck monthly in 12 equal install
three less than the product of two and a number y can someone plssss translate that into a algebraic expressionplsss ill give you brainiac
Which of the following uses logical order for the arrangement of ideas? A narrative essay O A descriptive essay O An argumentative essay O A memoir
define what is physics​
3+(-7)×2-10÷(-5) please step by step0​
6/5 + ? = 27/10? Help me pls
College algebra chapter 3
7(g + 2h) What is an equivalent expression
A student is investigating the strength of electromagnets she created using batteries, wire, and nails. She uses two different-sized nails and varies the number
what are the coordinates of a point where graph of y=x2+3x+2 crosses the x axis