jimmylawson123
jimmylawson123 jimmylawson123
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Someone please help me

Someone please help me class=

Respuesta :

SmiledCross5
SmiledCross5 SmiledCross5
  • 02-06-2020

Answer:

$2 per pound

Step-by-step explanation:

The line intersect at an exact point at 2, 1

Answer Link

Otras preguntas

The ruler of which Muslim empire created an enormous legal code for his empire? A. Safavid Empire B. Mughal Empire C. Ottoman Empire
Why has the model of the atom changed over time? A. The model of the atom evolved as scientists have made new discoveries. B. The model of the atom is only
Which words in the sentence make up the appositive phrase? We are watching one of my brother's favorite movies, Star Wars. A. Star Wars B. my brother's favor
Which number is equivalent to 3.83
Which of the following must be true to consider something to be alive ? A. it must be able to replicate its DNA b. it must be able to response to light c. it m
734.8 divided by 1.67
tell whether the expressions in each pair are equivalent 7x and 7x×1
0.003 is one tenth of
Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price d per can of dog food? Choose all answers that are
To finance her community college education, Sarah takes out a loan for $3400. After a year Sarah decides to pay off the interest, which is 5% of $3400. How