alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

a student spends the same amount each week for bus fare in 5 week he spends $115 which expression shows this relationship x equal number of weeks ​
Megan uses 2/3 cup of almonds to make 4 cups of trail mix. Using this same ratio, how many cups of almonds would Megan need to make 9 cups of trail mix?
Paige mows 1/6 acre in 1/2 hour. How many acres does Paige mow per hour?
Ms candos has 90 invitations to hand out
Should universities education be free in the United States and why
Two flat conductors are placed with their inner faces separated by 9mm. If the surface charge density on inner face A is 69 pC/m^2 and on inner face B is -69 pC
Besides providing food and lumber, some trees are valuable natural resources because they contain substances that help make ___. A) ore B) medicines C) petrole
How does the typical height for the men's team compare to the typical height for the women's team?
Which Property of Congruence is stated? If RS≅TW and TW≅PQ, then RS≅PQ. A. Reflexive Property B. Transitive Property C. Symmetric Property
What part of speech is the italicized word in the sentence below? Four score and seven years ago, our forefathers brought (forth) upon this continent a new nati