myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

The main difference among the types of symbiotic relationships is a. how many species either benefit or are harmed. b. how many species are eaten. c. how many sp
why was Richard Arkwright important in the industrial revolution?
All of the following were provisions of the Constitution as originally ratified EXCEPT (A) indirect election of senators (B) the counting of three fifths of sla
How do you factor k^2-k-56
If a car can go from 0.0 to 60.0 mi/hr in 8.0 seconds, what would be its final speed after 5.0 seconds if its starting speed were 50.0 mi/hr?
If vascular plants have so many advantages, why do you think nonvascular plants still exist on earth today?
A.Boer war B.Crimean war C.Emilio aguinaldo D.Sepoy mutiny E.Menelik II F.Nigeria G.Persia H.Queen Liliuokalani I.Raj J.Shaka 1. The main cause of the___
Anne has 24 more cards than Devi.  Anne finds that 3/5 of Devi's cards are equal to 1/2 of her cards.  How many cards does Anne have?
Substitution method 1) 3x + y = 7 4x + 2y = 16 2) 2x + 2y = 4 X - 2y = 0
Substitution method X = 4 2x - 3y = -19