nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

apex which activity is not one of the states responsibilities regarding infrastructure
what was the most importnat result of the spanish american war
what is the difference between name calling and glittering generalities
PLEASE HELP IM KNOWN THE LAST PAGE ANDNI DONT GET IT ITS DUE TOMORROW PLEASE HELP MEEEEEE Name: Date: 5. In the drawing below, some lengths are given in SI unit
Factorize a² +4α=21.​
Given that y1(t)=cos(t) is a solution to y''-y'y=sin(t) and y2(t)=1/3e²t is a solution to y''-y'y=e²t. What is the general solution to the differential equation
Jacob has a gift card valued at $50 for his favorite hobby shop. He buys a model plane that costs $42.95 and a display case for the plane that costs $22.46. How
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Find the value of unknown angles
Describe the roll of ATP in the muscle cell