demianugarte2006
demianugarte2006 demianugarte2006
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

Megan bought 3.25 yards of ribbon for a craft fair. The ribbon cost $1,40 per yard. How
much did Megan spend for the ribbon?
3.25 x $1.40 =
$4.45
») $4.65
Done >

Respuesta :

LoliLiquids
LoliLiquids LoliLiquids
  • 15-05-2020

Answer:

$4.55

Step-by-step explanation:

3.25 x 1.40 = 4.55

Answer Link

Otras preguntas

what causes earthquakes?
Isaac Newton discovered that planets remain in continuous orbits because of _____ pull and the high orbital ______. A. gravitational B. magnetic C. velocity D.
) the function of mechanical digestion is to break down large chunks of food into smaller pieces. why is this important? a. smaller pieces of food do not taste
......... .......... .....
what is the San Rogue River and what is its relationship to the columbia River
The ________ argument attempts to persuade while stressing understanding and common ground. this method seeks to lessen the threatening aspect of the argument b
Simplify. Begin expression . . . seventeen times v raised to the second power plus twelve times v plus 3 . . . plus . . . the quantity 8 times v minus 5 . . .
if you pick up 5 quarts lf blueberries in an hour how many quartes can you pick in 8 hours?
Manne lives, shops, and socializes in a neighborhood with many of his family members and other immigrants from the same part of the world. this neighborhood is
Please please please help