nchillous2014 nchillous2014
  • 15-05-2020
  • Mathematics
contestada

If one gallon of milk costs 3.35, how much would 12 quarts of milk cost

Respuesta :

victoriaisthebest4
victoriaisthebest4 victoriaisthebest4
  • 15-05-2020

Answer:

10.05 for 12 quarts

Step-by-step explanation:

Answer Link
ar906274
ar906274 ar906274
  • 15-05-2020
The answers is 10.05 since there is 4 quarts in one gallon. 12 quarts equal 3 gallons, so you must multiply (3.35*3).
Answer Link

Otras preguntas

7. How can using a Google Advanced Search Page help when researching your topic through Google?
Suppose you have a friend who says she does not need any resources or career experience before selecting a career, because she has already chosen her career. Wh
why do atoms combine​
Find the measure of angle C of △ABC, if m∠A = α, m∠B = 2α its not 10-3a(will mark brainliest!)
What is the best way to rewrite sentence 2? Journal entries and poetry can become important historical documents Such as journal entries, poetry, and documents.
between 1959 and 1962, 200,000 cubans immigrated to the united states to thus day , many cubans attempt to immigrate to the u.s. what is the primary reason why
1. How many molecules are in 2.40 moles of H2O?
a. 7 L 1. Andrew's hobby is mountaineering. He started his hike at 250 feet above sea level. When he reached the peak of the mountain he was at 1700 feet above
Write the net ionic equation for the acid-base reaction of hydrochloric acid with phosphine. (Include states-of-matter under the given conditions in your answer
similarities between secondary and post secondary??