ari10107 ari10107
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada


Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All
together, the balls cost $35.99. About how
much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

emmalzorn emmalzorn
  • 14-05-2020

Answer:

$2.31

Step-by-step explanation:

$35.99/15.6=$2.31

Answer Link

Otras preguntas

find cube of a)-0.16 b)-2/7 c)14
The media play an important role in shaping the _____, which includes the issues on which the public’s attention is focused.
11.23 mm = ____ m 1,123 m 0.01123 m 0.1123 m 11,230 m
All numbers divisible by both 24 and 14 are also divisible by which of the following?
Help me ASAP I'll do the same
an implied meaning of a word is a(n)
In this excerpt from Kennedy's 1963 Civil Rights Address what idea is being most clearly defined? "This is not a sectional issue. Difficulties over segregation
If angle 4 is 22 what is the measure of arc fe
Triangle ABC is an isosceles triangle in which AB = AC. What is the perimeter of △ABC? 5 + square root of 10 units 3x square root of units 10 + square root of
select all that apply. an ellipse has _____. one center two foci a diameter a major axis a minor axis