BLXEBERRIE
BLXEBERRIE BLXEBERRIE
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of t-shirts cost $12. How much does one t-shirt cost?

Respuesta :

cookbrendan8
cookbrendan8 cookbrendan8
  • 14-05-2020

Answer:

One t-shirt would cost $4

Step-by-step explanation:

Equation: 12/3=4

Answer Link
ofevalle09
ofevalle09 ofevalle09
  • 14-05-2020

each t-shirts cost 4$.

Answer Link

Otras preguntas

Which personal pronoun best completes the sentence? How is it used? At first they wouldn't admit to the deed, but later they said, "The ones who did it are ____
"Despite our best efforts as parents, we will always make mistakes in raising our children"? The word despite is a transition that (5 points) contrasts indicate
An effect of the Long March was that communists were able to recruit peasants far from the reach of the
What are the two types of dichotomous keys. Which is easier to use?
Which sentence uses comparison correctly? A. Which tastes gooder to you, a hearty soup or a fresh salad? B. Which tastes best to you, a hearty soup or a fresh s
Who is the only US president to be elected to more than two terms?
Which event marked the start of the nuclear arms race? Soviet Union's first test of an atomic bomb in 1949 United States' first test of a hydrogen bomb in 1952
chris's hike started at an elevation of -12 m. His hike finished at an elevation of 235 m. How much did chris's elevation change? m
If 1.3 grams of air has a volume of 1000cm ^3, what is the density of air? A) 1300g/cm^3 B) 1001.3 g/cm^3 C) 769.23 g/cm^3 D) 0.0013 g/cm^3
The most powerful medieval pope was