jjjjjjgegi7401 jjjjjjgegi7401
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Jay bought 15 tee shirts for $68.40. What was the unit price of the tee shirts?

Respuesta :

sriposani9 sriposani9
  • 13-05-2020

Answer:

$4.56

Step-by-step explanation:

68.40/15

Answer Link

Otras preguntas

at 4.7 cent per pound of rice, how much does 10.5 pounds cost
PLEASE HELP 1. What was the significance of the expedition led by Bartolomeu Dias? A. It paved the way for the first European voyage to the Americas. B. It
Nancy bought 2 packs of basketball cards for 3.78 each and 4 decks of basketballs cards for 7.38 each with 2 20 bills. How much change did Nancy get?
Please help me Im struggling
Seeing a movie at a theatre would be considered a(n) want. O unlimited O economic noneconomic limited
What could you do to increase the electric potential energy between two negatively charged particles by a factor of 16? O A. Increase the charge of one particle
Can someone plz help me on this thank u :))
Why is a sense of play important to Paula Scher?
Find m ZDBC. А. B (2x) (x + 90° What is the mZDBC? m_DBC =
Do vocal cords stretch longer or shorter on high notes