kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the shaded region. Use 3.14 for pi
Find the volume of the solid in the first octant bounded by the parabolic cylinder z = 4 − x2 and the plane y = 2.
How does the Antarctic wildlife lure tourists to come to this region?
Roberto is downloading a large file from the Internet, and for the first minute of the download, the download speed was 600 kb per second. In each subsequent m
When forced distribution is used to reduce leniency bias, this can cause __________ if a pfp system is in place?
Can someone please help I really don't get this one
Light is shining in the images. Which object reflects almost no light, absorbs almost all light, and transmits almost no light? A. Water faucet B. Marshmallo
Someone who smokes marijuana very day may be functioning at a intellectual level all of the time. a sub optimal b neither optimal or suboptimal d all of the abo
What is virtue theory?
Suppose that a vacuum fills the region between the plates. determine the magnitude of the free surface