vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Use the diagram and the given information to find the unknown length.
Are the eхpreѕѕιonѕ below eqυιvalenт?
In the event that you are exposed to infectious materials by being accidently stuck with a used needle, you should rep'ort it to your supervisor and seek medica
The image shows a water feature. Which terms and phrases are associated with feature A? Check all that apply. EXPLAIN spring geyser eruption artesian well heate
Sociologists have found that information spreads among a population at an exponential rate. Suppose that the function y=525 (1 - e^-0.038t) models the number o
When a number that includes a decimal is multiplied by a power of 10, the value is increased by moving the decimal point five places to the right. Which multipl
Michael threw for 1,654 yards in his first five games. At this rate, how many yards will he have thrown for in fifteen games? ✗
I need to no everything
A dog running with a speed of 1.9 m/s has a momentum of 20 kg⋅m/s . What is the mass of the dog?
based on the data what what is a reasonable estimate of the probability that the next customer