misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4/3 - 1/2 What is the answer
During world war i, the united states government primarily financed the war through.
The definition of empowerment in terms of cultural is: “Increasing the ability or opportunity of patients and their families to be in control of their health, s
(english literature 40 points) how was the declaration of independence relevant to the colonial era and the age of reason? form a thesis that explores the aspec
how did liberal policies such as the establishment of the Peace Corps and increasing funding for scientific research help further US foreign policy?
What figure from the Scientific Revolution of the 16th century is most directly connected to the James Webb Space Telescope? Andreas Vesalius Nicolas Copernicus
How many calories are absorbed when water absorbs 6.55 kJ of energy? [?] cal
What led many Englishmen to search for new opportunities in the new world during the 17th century?
Can someone help me ASAP.
For which length of wire are the reading of resistance most precise