carolina4512
carolina4512 carolina4512
  • 03-05-2020
  • Mathematics
contestada

What is the area of the triangle?
O24 square units
32 square units
48 square units
96 square units

Respuesta :

bbybella
bbybella bbybella
  • 03-05-2020
U would have to multiply and u would get 1,769,472
Answer Link

Otras preguntas

adult tickets to a play cost $22. tickets for children cost $15. tickets for a group of 11 people cost a total of $228. write and solve a system of equations to
If the radius of a cylinder is doubled and the height remains the same, find the change in the volume.
Alissa is framing a rectangular picture with length 10 inches and width 8 inches. Let x represent the width of the frame in inches. What is the perimeter of th
How many integers between 1000 and 9999 have four distinct digits.
Choose the correct past participle for the Spanish verb describir. A. describían B. describieron C. descrito D. describi´n
If three pears and four oranges cost $4.85 and three pears and ten oranges cost $8.75 what is the cost of a pear and an orange
You pay $2.36 for 6 donuts. What is the unit price
Where do the birds in the above food web get the matter needed to make beta-keratin?
electron dot structure of ccl4
Homeostasis is illustrated in the human body by the effects of insulin on the amount of 1)proteins digested 2)amino acids absorbed into the blood 3)oxygen tran