emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

please answer the question
Is a line segment a defined or undefined term?
How many grams of Lead(II) nitrate are present in 150.0 mL of an Lead(II) nitrate solution that is 0.07268 M?
During a baseball game a pitcher threw a baseball, and the catcher, who was behind home plate, caught it. Which is true about the pitcher when the catcher caug
how many significant figures does .007001 have
How did Jethro compare the feelings of his father with his feelings for President Lincoln?
Find the volume of a prism-shaped watermelon in cubic inches if it's length is 10 inches, its width is 2/3 foot and it's height is 9 inches
please help ♡thx guys ♡☆
The process of deciding a court case based on the basis of previous decisions is the principle of which of the following?
Triangle PQR is rotated 90 degrees counterclockwise about the origin to form the triangle P'Q'R' (not shown). then triangle P'Q'R' is reflected across the x-axi