magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Describe the behavior of electrons in single, double, and triple bonds. Compare and contrast their properties, listing an example of each.
The concept of permanent current assets reflects the fact that some components of current assets do not shrink to zero even when a business is at its seasonal o
Nielson Motors is considering an opportunity that requires an investment of $1,000,000 today and will provide $250,000 one year from now, $450,000 two years fro
WILL MARK BRAINLIEST What are some strategies that can be used to increase the rate of physical activity in youth?
How do enzymes help digestion?
If f(x) = 2x, then f -1(x) = 0-2x O 12x OX-2
Near the surface of Earth, an electric field points radially downward and has a magnitude of approximately 100 N/C. 1) What charge (magnitude and sign) would ha
The graph and table show the ratio of pencils to erasers in various school supply sets. If Eva buys a set that contains 10 erasers, how many pencils are expecte
If a user was a part of a conversation and would like to be removed by using Ignore Conversation, what will occur? All messages within the thread are retained,
Share £10 in the ratio 1:3​