SheSooSmovee
SheSooSmovee SheSooSmovee
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jill bought 8 pounds of blueberries for $13.04. How much did
she pay per pound?​

Respuesta :

cmbyn
cmbyn cmbyn
  • 16-04-2020

Answer:

1.63

Step-by-step explanation:

bcuz 13.04 divided by 8 is 1.64

Answer Link

Otras preguntas

What value represents the solution of y-3.6=9?​
PLEASE HELPPPPPPPP REALL ANSWERSSSSSS PLEASEEEEE the football team is trying to raise money to pay for school buses. they will need a total of $800 for the yea
Which part of the neuron (a specialized nerve cell) receives signals from other cells and is also the main metabolic region of the neuron?
If 1/x + 1/3x equals 4 then what is x
Which subspecialty within anthropology "explores the production, circulation, and consumption of visual images, including photographs, film, television, and new
Susan purchased the following items at Target: 3 notebooks at $2.19 each, 4 pens at $1.59 each, and 1 package of colored pencils for $1.49 If the sales tax is 6
transforme em π rad :a)30°b)40°c)45°d) 50°
Examine the Lewis structure below. If it is a correct structure for formaldehyde, CH,O, explain how it obeys the rules of drawing Lewis structures. If not, expl
Explain in terms of energy how dissipative forces such as friction reduce the amplitude of a harmonic oscillator. Also explain how a driving mechanism can compe
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!Find the tangent of ∠E.Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundredth.tan(E)