DevonP07 DevonP07
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

The corner store sales peaches at a rate of three dollars per peach. If Vivian has $12 how many peach’s can Vivian buy?

Respuesta :

5620905949s
5620905949s 5620905949s
  • 15-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Peter made 3 different stacks of wooden blocks. The first stack was 4 blocks high, the second stack was 9 block(s) higher than the first, and the final stack wa
Compute the Cost of Goods Manufactured and Cost of Goods Sold for Strike Marine Company for the most recent year using the amounts described next.Assume that Ra
a car goes 500 miles on 20 gallons of gas. If it has 10 gallons, how many miles will it go?​
pls help pls help pls help pls help i will give points
In which quadrant or on which axis do each of the points (-2,4), (3,-1), (-1,0), (1,2), (-3,-5) and (0,-8) lie?​
Do you think the benefits of using water resources to generate electricity outweight the costs and drawbacks? Explan.
helpp plz: use inverse operations to write the inverse of f(x)= x/2 - 1
Factor the expression completely. xy^4 - x^2y
1 gallon to ounces show work
What is the function in literature?