hilarydodard9508 hilarydodard9508
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

a set of 3 pens costs $1.68 . At that unit price, how much would 10 pens cost?

Respuesta :

DrkBtw
DrkBtw DrkBtw
  • 15-04-2020

Answer:

5.60

Step-by-step explanation:

1.68/3

=0.56

0.56x10

=5.60

Answer Link
AliceGaming
AliceGaming AliceGaming
  • 15-04-2020

hello the answer is

5.6

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

PEOPLE WHO ENJOY READING OR WRITING! please read my short story, it's the last question i have posted on my profile, please give me some feedback. also whethe
saluton, ĉu vi scias, kia lingvo ĉi tio estas? Unua persono rajtas fariĝi brainliest
A factory that manufactures bolts is performing a quality control experiment. Each object should have a length of no more than 11 centimeters. The factory belie
Please help me with this
the mass of the earth is 6 × 10²² kg and that of the moon is 7.4× 10²² Kg if the distance between the earth and moon is 3.84 × 10⁵ km . calculate the force of
solve using trigonometry, find missing side
Step 3: Now, let’s identify the factors that affect the Business Environment As big as our economy is, it is still sensitive to changing dynamics that affect it
what is the SIGNIFICANCE of Shays' Rebellion?
Please help. Algebra.
Two brothers went shopping at a back to school sale where all shirts and shorts are the same price. The younger brother spent $175 on 7 new shirts and 7 pairs o