BeniR27 BeniR27
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 pounds of apples cost 12.50 how much does each pound cost?

Respuesta :

ajaksmith0
ajaksmith0 ajaksmith0
  • 17-04-2020

Answer:

$2.5 or $2.50 each pound

Step-by-step explanation:

you're welcome

Answer Link

Otras preguntas

answer question pls I will give brainliest
Describe the role of the President in national party organization.
Explain one way in which the actions of the chilean military as described in the passage reflect the global political context of the late twentieth century
Jessica is going to paint her patio. It is made up of two rectangles. One measures 7ft. x 4 ft. x 5ft. and the other measures 10ft. x 8ft. x 6ft. What is the to
Between 1961 and 1968 the United States most likely
(20 POINTS PLS HELP!!)
The lengths of the legs of a right triangle are 4 and 5. What is the length of the hypotenuse
Can you please help
What did Japan gain from signing the Tripartite Pact?
What do people find troublesome or confusing about christianity and why?.