LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

A wave has a period of 2 seconds and a wavelength of 4 meters.Calculate its frequency and speed.
The ratio of boys to girls in the ninth grade is 6:5. If there are 185 girls in the class, how many boys are there.
The ratio of boys to girls in the ninth grade is 6:5. If there are 185 girls in the class, how many boys are there.
Two main proteins found in muscle are a. smooth and skeletal. b. tendons and ligaments. c. actin and myosin. d. myofibrils and fibers.
Two main proteins found in muscle are a. smooth and skeletal. b. tendons and ligaments. c. actin and myosin. d. myofibrils and fibers.
Two main proteins found in muscle are a. smooth and skeletal. b. tendons and ligaments. c. actin and myosin. d. myofibrils and fibers.
What two numbers multiply to get 120 and add or subtract to get negative 22?
If you are only given slope intercept how would u sketch the line ?
A pendulum has a period of 0.3 second. What is its frequency?
How did Watson and cricks model of DNA incorporate the research of other scientists ?