jbmartin16 jbmartin16
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 72 cookies cost $12, how many cookies can you buy for $4?

Respuesta :

bellab004286 bellab004286
  • 14-04-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

72 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

Brainliest Answer... Math Help PLzzzz :( ASAP
Which of the following provides the best example of how comparative embryology supports the theory of evolution? A. Humans do not lay eggs as birds do, but bird
Factor completely x3 + 2x2 – 15x
bravery plays an Important role in the story. which details suggest oona is brave in this part of the story?
"What happens if the Senate and House of Representatives pass two different bills on the same topic? A. Congress will meet with the president to agree on one o
The specific gravity of iron is 7.87, and the density of water at 4.00 ∘C is 1.00 g/cm3. You can use this information to find the density of iron. Find the volu
End-of-chapter questionsi Apart from saving money, why is it important to recycle as many substances as possible?2 A farmer uses slaked lime (Ca(oH),) and ammon
One example of Congress using implied powers in education is the rise in _____. A) college tuition costs B) women’s athletic programs C) women college students
Describe the process of making and exporting a protein from a cell?
I don't know the answer.