itzvictoriar itzvictoriar
  • 13-04-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-packed of erasers costs $3.68. What is the cost per eraser?

Respuesta :

4804174623
4804174623 4804174623
  • 13-04-2020

Answer:

0.46 cents

Step-by-step explanation:

3.68 divided by 8 = 0.46

Hope this helps!

:)

Answer Link
emma212172 emma212172
  • 13-04-2020
the answer is 0.46 per eraser
Answer Link

Otras preguntas

Each dna strand in the duplicated chromosome is called
Other than water, what else expands when frozen?
a person's position in society is called what?
Write an expression for the calculation double 2 then add 5
12/4 4 - 2 x 3 use order of operations
what is the y-intercept form of "(3,-2) and (-3,-12)?"
Patrick o'zone decided to make a costume for st Patrick's day. He paid $9.20 for 2 2/3 yard of green fabric. What is the price per yard?
I don't get fractions what is 1/6 + 3/8
Really confused ....3(y-5)+2=5
Which of the following has a singular subject matching with a singular verb? Question 2 options: We are all enjoying the vacation. The volleyball team plays wel