shiafernandes shiafernandes
  • 13-04-2020
  • Mathematics
contestada

Carson bought 3.9 pounds of chocolate cashrews for $15.84. About how much was the cost per pound?

Respuesta :

komaljeetbrar29
komaljeetbrar29 komaljeetbrar29
  • 13-04-2020

Answer: $9.87

Step-by-step explanation: To find the average add both 15.84 + 3.9 and you get 19.74

Divide 19.74 by 2 you get $9.87

~ Komaljeet (I hope this helped)  ♥

Answer Link

Otras preguntas

can somone help me with this please
He is dirty from head to foot or head to feet. Why?
(9x + 42) – 5x = -70 what is the value of x
a girl is literally desperate. help a girl out please lol with the right answers..
A. He comes on feet. B. He comes on foot. Which one why?
überleg einmal welche pflichten der bürger es in deutschland gibt Wer kann micht hilfen bitte!!! Dass ist ümbedingt für Morgen!!
You are driving in the right lane of an expressway and are approaching a ramp where traffic is entering the expressway. You should
Who is Cyrus the Great
help me please if possible
Convert 1/6 to a percent