Joeryn0103
Joeryn0103 Joeryn0103
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.75 per pound. Use an equation to determine the cost of 9 pounds.

$9.75
$16.50
$6.75
$7.50

Respuesta :

myarolle10158 myarolle10158
  • 12-04-2020
7.50 is the answer to this equation
Answer Link
denikies
denikies denikies
  • 28-09-2020

Answer:

I believe the answer is $7.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct date format for mla citations?9 jan. 2014jan. 9, 20142014 jan. 92014 9 jan.
Consider the line y=-7x+8. -- Find the equation of the line that is perpendicular to this line and passes through the point (8. -3). Find the equation of the li
Where does the heat come from for geothermal energy?.
(You, Formal) Don't look at the cash. No mira el efectivo. No mirar el efectivo. No mire el efectivo. No miras el efectivo.
Find the point on the line -5x + 7y - 4 = 0 which is closest to the point (2,3).
The mass of substances left in a sample after the liquid is evaporated is called the total dissolved solids. Kim split up 2 liters of water into three different
if school starts at 8:15 am and ends at 3:31 pm when how long is the school day
21 = r -5 = HOW DO WE SLOVE THIS
A global network of interconnected networks is known as
Please help me I will give brainlist