ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

what are the two factors that affect the force of gravitation?​
identify the type of function represented by f(x)(1)/(2)*(3)^(x)
Please help me?!! A. B. C. D.
Find ST. Round to the nearest tenth. Show your equation set up and answer clearly.
Pankaj borrows rupees 57,000 to buy a used car and is charged the rate of interest 6% per annum. if the term of his borrowing is 4 years, how much interest does
Find the value of each missing variable
In at least 150 words, discuss the theme of what effect slavery has on families. Use the Harris family as an example. Include evidence from the text to support
Carbon-14 has a half-life of approximately 5,730 years. This exponential decay can be modeled with the function N(t) = N0. If an organism had 200 atoms of carb
Write an equation in slope-intercept form for the line with slope -6 and y-intercept 7. Then graph the line.
pls can u help me it homework