eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

Write a program to display the roll number of students who have scored 100 in math. display appropriate message if none have scored 100 in math. assume 10 array
What is the value of x? Enter your answer in the box. x =
Plz I need help on this plzzz
What countries were the Axis Powers?
Find the area of the semicircle. Either enter an exact answer in terms of or use 3.14 for and enter your answer as a decimal. units
The smaller the fish, the smaller percentage of body weight you feed them per day True False
6/7+3/5 simplest form
Subtract 2+b/ab from 3/a
Marshall wants to determine the vertex of the quadratic function f(x)=x2-x+2. What is the function veryex?
what was the effect of the attack of pearl harborA. Germany and Italy declared war on JapanB. The United States declared war on JapanC. Japan declared war on It