swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best description of the traditional form of a tanka?
what is the answer to this question 10+10x10
Which answer corrects the error in capitalization? This memorial honors President Jefferson and his contribution to the U.S. constitution. A. Honors B. Constitu
which of the following is a true statement? A. All squares are rectangles B. All rectangles are squares C. All rhombuses are squares
What is the source of the oxygen released into the air as a product of photosynthesis?
name some of the social costs of instability
Which verb agrees with its subject? The hike through the hills and woods __________ about an hour and a half at a medium pace. A. were taking B. take C. are tak
What are the requirements for photosynthesis to occur, and what is the role of ATP in this reaction?
Which additional word in the sentence should be capitalized? Do you like Robert Frost's poem "Stopping by Woods on a snowy Evening"? A. By B. You C. On D. Snowy
The Continental Congress hotly debated all these issues EXCEPT (A) representation (B) taxation (C) supreme power (D) western lands