invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

Which two natural resources will be most affected as people try to meet the growing demand for food? A.land B.communication tools C. infrastructure D.water
Select all that apply. Which of the following are examples of pandemics? a few children in your neighborhood who come down with the common cold the Spanish fl
Velocity describes??????
Four strategies dealing with plateau periods
Which equation represents the transformed function below?
A student worked on the problem 35.8 x 9.3. The student's answer was 3,329.4. Use estimation to check whether this answer is reasonable.
WILL GIVE BRAINLIEST What allowed you to traverse the city of Philadelphia? Nice, wide cobblestone streets Narrow strips throughout the town Architectural desig
As Europe sought to expand trade, their main focus was on _____________. a. Russia c. India and Asia b. Africa and the Middle East d. Japan
How is an exoskeleton similar to an internal skeleton
Need help ASAP 3.01 8