leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

peter salovey is one of the individuals who developed the idea of emotional intelligence—the ability to successfully navigate social situations and quizlet
who write constitution of America ​
The slope-intercept equation of a line is y = -5x + 3. What is the slope of the line? OA. The slope is 5. OB. The slope is -3. OC. The slope is 3. OD. The slope
germany’s beiersdorf owns the global skin and body care brand nivea. wanting to learn more about the body care needs of customers in the united states, nivea co
as a business within the company, hr has three product lines, one of which involves contributing to the company's strategy by understanding how hr can provide a
How does limited government impact our government today?
intermediate-term outcomes after transcatheter aortic valve implantation in patients with a history of atrial fibrillation
a time period that looked good on the outside despite corrupt politics and growing gap between the rich and poor
I need help and yes it is a paragraph
often scyld scefing seized mead-benches from enemy troops, from many a clan; he terrified warriors, even though first he was found a waif, helpless. what best e