desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

When must all men register for the Selective Service?
Equal amounts or ethanol and water are mixed at room temperature and at 101.3 kPa. Which process is used to separate ethanol from the mixture? (1) distillation
Which compound is an electrolyte? (I) CH3CHO (3) CH3COOH (2) CH3OCH3 (4) CH3CH2CH3
Name one branch or part of the government.
There were 13 original states. Name three.
a horse moves a sleigh 1.00 kilometers by applying a horizontal 2000 Newton force on its harness for 45 minutes. what is the power of the horse?
Which notations represent different isotopes of the element sodium? (1) 32S and 34S (3) Na+ and Nao (2) S2- and S6+ (4) 22Na and 23Na
Which ion has the smallest radius? (1) O2- (2) S2- (3) Se2- (4) Te2-
Help solve the following equation: 20.6 + 2.1x = -8.2x
What is the supreme law of the land?