cutielove9375
cutielove9375 cutielove9375
  • 02-07-2016
  • Mathematics
contestada

Paz help me
If you do help I luv I!!!

Paz help me If you do help I luv I class=

Respuesta :

dasetka
dasetka dasetka
  • 02-07-2016
You can get the answer by dividing the number of students by the number of eggs in a carton, so 314 divided by 12. 

314 divided by 12 is 26 and 1.66...
Since every student needs an egg, you need to round up to 27.

If each student gets one egg, the school will need 27 cartons of eggs.
Answer Link

Otras preguntas

sound travels 1,500 m/s through water at 25 degrees celciesunder these conditions how long would it take to travel 300m
(pick out the conjunction)She likes to meet people whereas her daughter is an introvert.a.likes b.whereasc.introvert ​
Compare and contrast the geological activity that occurs along with the three types of plate boundaries.
MARKING BRAINLIEST HELP
I replied I would like to have grill chicken. where do i put Commas and quotients at.​
Whats the equation to find the total cost ?
6x²+x-28solve this everyone​
What is the regular repetition of lines, shapes, forms or textures in an architectural design called?
Please help me for question 12.
Showplace Lanes charges $4.50 per game as well as $3 for shoe rental . Westgate Bowling charges $4 per game and $4 for shoe rental. How many games must be bowle