jasleensidhu180 jasleensidhu180
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

A bottle a bottle and a cab together cost $1.10. The bottle cost one dollar more than the cap. How much does it cost?

Respuesta :

rcruz236 rcruz236
  • 02-03-2020

Answer:

1.1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

add or subtract mentally 16.9+ 12.1
Is colony a collective noun
In an autocracy, what kind of power does the leader hold?
Scientists believe that early human beings may have originated in
Mrs.Jacobsen purchased a 5-pound package of ground beef for $12.40. She decided to use 8 ounces each day for dinner recipes. What was the cost of ground beef pe
Of the European countries that settled America, which country was primarily interested in fur industry? * A.) France B.) Spain C.)Portugal D.) England
during the run she drinks 4 bottles of water containing 750ml each how many litres of water has she drank in total in litres
Maya Angelou shows in the narrative that she was jealous of siblings. made money for her family in cotton fields. longed for a mentor to admire. found out she w
Lee and Celia are lab partners. While Celia pours a chemical into a graduated cylinder, some of the chemical splashes onto her arm. What should happen next?
is it true or false that Relations with the Native Americans remained cordial as the English settlements spread westward.