cocokarin123
cocokarin123 cocokarin123
  • 01-07-2016
  • Mathematics
contestada

Leota is having some friends over and is buying some drinks. She buys a 10 pack of canned soda for $3.00.

What is the unit rate for the soda in = $/can?
plz help!!!

Respuesta :

Jacobie05
Jacobie05 Jacobie05
  • 01-07-2016
30 cents per can if there is 10 cans for $3
Answer Link

Otras preguntas

The four terrestrial planets that have solid, rocky surfaces are ?
.what is 780,000 = 78 renamed
In an inelastic collision, momentum is conserved. True or false?
WORTH 15 POINTS!!!! A tropical species of mite named A.L. is the record holder for the strongest insect in the world. It can lift up to 1.182 x 10^3 times its o
Alan lives 10 times as far from school than linda
How to multiply uneven fraction
how to write 249,104,330 in expanded form
fort knox holds 147,300,000 onces of gold. write the number that is one million more
Which words in the sentence make up the adverb phrase? Which word does it modify? During the winter, he plays tennis indoors. A. during the winter; modifies pla
what is 39,005 in expanded form