Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

Suppose the country of Burondo is one of the poorest countries in the world. Its economy is heavily reliant on income from the export of oil. There are only two
Which of these options is a compound sentence? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A The venus fly trap snapped shut, but the nearby bug narrowly escap
* Iron, water, and sugar are examples of matter that are nutrients. True or false
I need help on these questions please?
Classifythesociety on the basis of economy​
Is light energy organic or inorganic? If ATP is in the middle which word goes first? organic or inorganic
What is the meaning of the word dwelt as used in paragraph one?
HELP ME PLEASE!!! I NEED HELP!!!!
D) the Pennsylvania Compact 3 Carolina was eventually divided into how many colonies? A) 1 B) 2 C) 3 D) 4
What is the process by which heat moves through Earth’s mantle causing tectonic plates to move? Question 9 options: radiation convection plate faulting continen