Wilsonmalo19
Wilsonmalo19 Wilsonmalo19
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Michael buy two bags of chips and three boxes of pretzel for $5.13. He than buys another bag of chips and two more boxes for pretzels for $3.09. Find the cost of each bag of chips and each box of pretzels.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2020

Answer:

Chips: 99 cents

Pretzels: $1.05

Look at attachment

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Which is one way that analyzing ice benefits scientists who study ancient climates? A) Scientists can analyze frozen volcanic dust to help predict eruptions. B
Pls, help on this one! Today, I have a test and I forgot to do this part!
Find the slope for 11-12
Graph the solution to the following inequality on the number line. (x+5)(x - 2)>0 -
I need help I will give brainliest
MLA is different from APA and Chicago Style writing because: MLA is only used in English Language Arts MLA requires at least 2 pages of writing MLA is required
can someone please help me out thankss
help finding the area
I NEED HELP WITH MY HOMEWORK ASAP!!!! I dont get it :(
pa help po please......​