addymae7108 addymae7108
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

Nabuko bought 14 dog biscuits for $1.68 so how much will 32 cost

Respuesta :

aerynlaf2005 aerynlaf2005
  • 12-02-2020

Answer:

$3.84

Step-by-step explanation:

Divide $1.68 by 14 to find the cost of one dog biscuits. Then multiply that by 32 to find the cost of 32 biscuits. You should get $3.84.

Answer Link

Otras preguntas

What are the extreme vertices of a unit square?​
Use either Global Auto case study or your own organization as the basis for the assignment. You are an information system consultant working for New Century Sys
Larry is giving his friend Julia a potted plant for Christmas which of the following could be a plot potted plant he chooses to get
% of adult daily smokers who began to smoke by age 18 A) 80% B) 90% C) 95% D) 99%
PLEASE HELP ME FOR 60 POINTSwrite a poem inspired from the image on the screen. Poem should be at least 10 lines with line breaks.​
What is an example of Boolean value
3 ORW=2 Which equations and/or functions represent the graphed line? Select three options ******** (A) f(x)=1/5x-4 . (B) f(x) =1/2x +2 . (C) f(x)=1/2x+1 . (D) y
i need help with the questions that u have highlighted please help.
What was stalins vision for the nation he ruled over
preschoolers use ___ which means they talk as though the listener will understand their words just as they do