jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What expression is equivalent to (x^27y)^1\3
Which of the following best describes the African American experience in World War I?
Why did the United States initially follow a policy of appeasement toward Germany?
When a suicidal crisis is suspected, stay calm, stay with the suicidal person and ask another person to get help as quickly as possible?
The sum of three numbers is 11. the first number minus the second plus the third is 5. the first minus the third is 1 more than the second. find the numbers.
At the end of the _____ month, the fetus has all its body parts
The imagery in the poem "The River-Merchant's Wife: A Letter" by Ezra Pound supports the theme of A. loneliness. B. new love. C. growing love. D. abandonme
Are congruent polygons similar? A. Always B. Sometimes C. Never D. Only in a rectangle
A substance is most likely to diffuse into cell when?
You file a float plan for a weekend trip. which of these should be included in the plan?