issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best descrides how the spinal cord and the brain work together?
A rectangle has a side length of 14 centimeters and an area of 98 square centimeters. Write an equation to find the length of the other side of the rectangle. U
given f(x)=x^2-3x+3, find the value(s) for x such that f(x)=31
please help me I need 2-3 page of essay Essay theme is "Selfless Service and Ethics during a pandemic." I will mark you brainliest
a girl standing on a bridge throws a stone vertically upwards at 6 ms⁻1. it hits the water below the bridge after 2 seconds. find the speed at which the stone h
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Online Content: Site
where did ""the office"" duo jim and pam exchange their wedding vows?
can someone help me with this please
What was the main purpose of French Baroque art?
what is 25/5 as a whole number ?