xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which amendment resulted in U.S. senators being elected directly by the voting public? A.the 19th Amendment B.the 18th Amendment C.the 17th Amendment D.the 21st
Explain how cobalt-60 and cobalt -59 can be the same element but have different mass numbers
Gregory predicts that 310 people will attend the spring play. And there was an actual total of 220 people who attended the spring play. What is the percent erro
The variables x and y are directly proportional, and y = 2 when x = 3. What is the value of y when x = 9 ?
How does -1 to the 6th power equal -1? shouldn't it be positive?
What should I write about in my Composition Essay?
what is 78% of 50 questions
Which is greater? 45.678 or 456.78?
Write each rate as a unit rate 3 inches of rain in 6 hours
Miguel painting letters of alphabet on cubes. he will paint one letter of the alphabet on each cube. he knows that there are 26 letters in the alphabet. how man