mckenzieweems07 mckenzieweems07
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren knows that she can buy 10 oranges for $15. How much should she expect to pay for 2 oranges?

Respuesta :

sarasadler
sarasadler sarasadler
  • 16-01-2020
3 dollars hope this helped :)
Answer Link
meyersluc
meyersluc meyersluc
  • 16-01-2020
$15/10= $1.5 per orange. $1.5 + $1.5 = $3 for 2 oranges
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 6[3+7(4-2)]
what is the value of the 4s in 344?
What is the answer to 24/56 simplified
What is 160,656 rounded to hundred thousand
what are two decimals to 0.9
in the late 1800s, the first state government reform legislation regarding railroad practices addressed
Which substance—wood or steel—is the better conductor? A conductor is a material that requires very little heat energy to experience a change in temperature. Ex
If your heart is not strong enough or efficient enough it is difficult to
justify why a/b x b/c x c/d x d/ e is equal to a/e when b,c,d, and e are not zero?
Approximately how long ago did the Neolithic Revolution begin?