idkausername27
idkausername27 idkausername27
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Jessie wants to buy a notebook for $3.25, a pack of crayons for $6.12, and a pack of markers for $4.02. What is
the total cost of the three items?​

Respuesta :

Midnight0517
Midnight0517 Midnight0517
  • 16-01-2020

Answer: $13.39

Step-by-step explanation:

All you need to do is add these 3 numbers together, $3.25 + $6.12 + $4.02= $13.39

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization