11johnsontookie 11johnsontookie
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y the total costs of x pounds of cheddar cheese ?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

y = 4.25x

Step-by-step explanation:

Answer Link
halaPAULroblox
halaPAULroblox halaPAULroblox
  • 13-05-2020

Answer:

7=2.5 is the ansswer

Answer Link

Otras preguntas

Where does warm water accumulate in the Pacific Ocean during El Niño? the east the south the north the west
The sixth root of (729x30 y 18 )?
If 2.50 ml of vinegar requires 34.50 ml of 0.0960 M NaOH to reach the equivalence point in a titration, how many grams of acetic acid are in 500.0 ml of this vi
The following are the ages (years) of 5 people in a room: 22, 13, 17, 15, 17 A person enters the room. The mean age of the 6 people is now 17. What is the age o
of the 21 amino acids that are the building block for proteins, how many must come from the foods you eat?​
Which tool helps you measure the success of your website?
What is spontaneous absorption?
The area of this square is 36 cm2 Work out the circumference of the circle that just fits inside it using circumference = π x diameter
) The specification for the length of a bolt is 4.75 inches. A machinist makes a bolt that is 4.769 inches long. What is the percent error of the bolt's length?
What two exercises could be used to increase your ability to pe form push-ups in a fitness evaluation?