asiagordon10 asiagordon10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

At Ralph’s fruit stand 3 apples cost 90 cents. You want to buy 7 apples. How much will they cost ?

Respuesta :

amyvng2008
amyvng2008 amyvng2008
  • 14-01-2020

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

90 divided by 3

=30

30 times 7

=210

210 divided by 10

=2.10

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two consecutive even numbers is 54 find the answer
You are competing at a high school gymnastics meet. Your floor routine music begins and you start running in a positive direction into a tumbling pass, starting
P(x<=30) = 1- exp ( - 30/3600 * 90) = 1- exp (-0.75)
what is the equation of the trend line in the scatter plot
What is -1.2 -29/20 =
You have been assigned to write a paper on the benefits of travel. Which would be a good question to guide your study? A) What are the best places to travel? B)
consider the system of equations. which shows an equivalent system of equations? see attatched
Choose the best answer to complete this sentence. _________________, starch becomes soluble and can then be easily digested. Group of answer choices Cooking it
no link no bot right please
Help me plsssssssssssssssssss