sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

when heat move in a gas or liquid, warm matter rise and cold matter sinks, creating currents. which type of heat transfer is this? A. conduction B.Convection C
If H3O+ is an acid according to Brønsted-Lowry, what is its conjugate base? Select one: Need ASAP please a. H4O2+(aq) b. H+(aq) c. H2O(aq) d. OH-(aq)
Select the example of a primary source - Letter from time period - text book -biography written by someone 100 years later *if you need to you can choose mor
help! What is the area of the figure Brianna created in square feet?
1 2.5n + 3.5p = 825.5
please please please helpppp, (please show work if you can)
Find the missing length ‘x’
What is the answer? Help me please :(
What change, if any, is necessary in the underlined portion in the following passage? The last state to join the Confederacy, Tennessee declared secession in Ju
The value of a certain stock has decreased 5% per day for the past 10 days. The initial price of the stock was $30 per share. Which equation describes the value